14. Budapesti Tavaszi Fesztivál

Idén 14. alkalommal kerül megrendezésre, a mára már kultikussá vált, a hazai és nemzetközi közönség által igen kedvelt Budapesti Tavaszi Fesztivál rendezvénysorozat, melynek keretein belül a világhírű  Szentpétervári Eifman Balett mellett olyan nagy nevek érkeznek hazánkba, mint Rufus Wainwright, Marco Bianchi, vagy Patricia Kopatchinskaja. Az idei év Tavaszi Fesztiválja azért is úttörő jellegű, mivel fővárosunk jelentős előadó-művészeti infrastruktúrával bővült, így újra várja látogatóit a felújított Zeneakadémia és az Erkel Színház, a Budapest Music Center megnyitásával pedig Európa egyik legújabb kortárs művészeti központja jött létre, ezzel méltó helyszínt biztosítva a fesztivál fellépői és látogatói számára.

A számos válogatott program között április 4-ig a Szellemkép Szabadiskola hallgatóinak Fényírók városa című, Budapest-témájú fotókiállítása is megtekinthető a Bálna makett termében. A nagysikerű kiállítást március 21-én nagyszabású rendezvény keretei között Budapest főépítésze, Finta Sándor, Baki Péter a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója és Fuchs Lehel, a Szellemkép Szabadiskola művészeti vezetője nyitották meg.

Fuchs Lehel és Finta SándorBaki Péter

 

A hatalmas érdeklődésre számot tartó megnyitóesten több mint 200 érdeklődő csodálta meg első ízben a Budapest területén készült hallgatói fotográfiákat, valamint sor került Fuchs Lehel által rendezett Fényírók városa című film vetítésére is, melyben fotográfusok beszélnek arról, hogyan látják ők a várost. A méltó zenei aláfestésről a különleges hangulatú játékával mindenkit elbűvölő Freedom Café gondoskodott.

Freedom CaféFreedom C

 

A kiállítók: Bagics Gábor, Badacsonyi Ferenc, Bankó Gábor, Bartha Andrea, Boda Ágnes, Csernok Anna, Csernok Gyula, Csordás Zoltán, Csősz Géza, Darnyik Edina, Deli Tímea, Dési Krisztina, Dombóvári Judit, Duró Gábor, Egly Viktor, Énekes Barbara, Gallé Beáta, Gombai Gellért, Gulyás Dóra, Gyulai Szilvia, Heinrich Annamária, Hubai Orsolya, Iliás Katalin, Illés Barna, Ispán Géza, Kanyó Tibor, Kende Tamás, Kovács Mónika, Kovács Tamás, Landthaller Judit, Malustyik Mariann, Maráczi Krisztián, Nagy Kriszta, Orosz Sándor, Papp Eszter, Rádi Péter, Rostás Bianka, Sarkadi András, Seller Balázs, Sióréti Gábor, Sólyom László, Svajer Barbara, Szabó Anna, Szász Jenő, Sziráki Lili, Szodorai Regina, Timár Sára, Tóth Imola Bernadett, Varga Ágnes, Vincze Róbert, Walton Eszter, Zentai Rita, Zöld László, az iskola jelenlegi és egykori hallgatói.

A kiállítás kurátorai: Fuchs Lehel, Fejér János, Molnár Zoltán, Pályi Zsófia fotográfusok, a Szellemkép Szabadiskola tanárai.
A kiállított fotográfiák főként az elmúlt 20 év autonóm riport kurzusának anyagai. Kurzusvezetők: Déri Miklós, Molnár Zoltán, Pályi Zsófia, Vancsó Zoltán fotográfusok.

A fotókiállítás záróakkordjaként április 4-én, pénteken sor kerül a filmvetítéssel egybekötött Privát Budapestek elnevezésű városszociológiai kerekasztal beszélgetésre Fuchs Lehel (fotográfus, operatőr-rendező), Dr. Nagy Béla (városépítész) és Dr. Krémer András (városszociológus) részvételével a Budapest Bálna makett termében. Ismét vetítésre kerül a megnyitó közönségének tetszését kiváltó, Fuchs Lehel rendezésében készült Fényírók városa című film.

Bővebb információért látogassanak el az esemény Facebook oldalára:

https://www.facebook.com/events/494294314036131/

Vagy vessenek egy pillantást a  Tavaszi Fesztivál következő néhány napjának programjára:

Április 01.

SakkfesztiválBálna Budapest | 16:30

Jon Fosse: EGY NYÁRI NAPNemzeti Színház, Gobbi Hilda Stúdió | 17:00

RodinVígszínház | 19:00

Forget Me NotPesti Magyar Színház | 19:00

Várkonyi Mátyás-Béres Attila: Mata Hari – ősbemutató – Művészetek Palotája, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem | 19:00

The Hilliard EnsembleVigadó | 19:30

Piotr Sałajczyk és az Apollon Musagete QuartetBudapest Music Center, Koncertterem | 19:30

Molière: Don JuanNemzeti Színház, Nagyszínpad | 20:00

 

Április 02.

SakkfesztiválBálna Budapest | 16:30

Közép-Európa Táncszínház: Peregrinusok – bemutató – Művészetek Palotája, Fesztivál Színház | 19:00

Parti Nagy Lajos: Átriumklorid (avagy a színész ötször) – ősbemutató – Átrium Film-Színház | 19:00

Rojotango LiveVígszínház | 19:30

Stuller Gyula, Perényi Miklós és Rohmann Imre koncertjeVigadó | 19:30

Krausz Adrienne zongorakoncertje Budapest Music Center, Koncertterem | 19:30

William Shakespeare: MACBETH Nemzeti Színház, Nagyszínpad | 20:00

Joachim Kühn – Majid Bekkas – Ramon Lopez Budapest Music Center, Opus Jazz Club | 21:00

 

Április 03.

Derkovits. A művész és kora Magyar Nemzeti Galéria | 14:00

Sakkfesztivál Bálna Budapest | 16:30

KÉT SORSJEGY Nemzeti Színház, Gobbi Hilda Stúdió | 17:00

KÉT SORSJEGY Nemzeti Színház, Gobbi Hilda Stúdió | 20:00

Rufus WainwrightMűvészetek Palotája, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem | 20:00

KLASSZIKONOpera Crossover – Eötvös 10 | 20:00

 

Április 04.

SakkfesztiválBálna Budapest | 16:30

A mecénás főváros Fővárosi Képtár | 17:00

Somnakaj – ősbemutató – Művészetek Palotája, Fesztivál Színház | 19:00

Marco Bianchi zongoraestje Óbudai Társaskör | 19:00

Patricia Kopatchinskaja és az MR Szimfonikusok Művészetek Palotája, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem | 19:30

Richard Strauss-estZeneakadémia, Nagyterem | 19:30

Roma Hungaricum Állami Művészegyüttes Lotz-terem | 19:30

Tóth Viktor Mahasimbavi PlayersBudapest Music Center, Opus Jazz Club |21:00

 

Április 05.

Alma Együttes Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ | 10:00

Ybl túra budapesti közterületek | 10:00

SakkfesztiválBálna Budapest | 10:00

Ybl túrabudapesti közterületek | 12:30

Ybl túrabudapesti közterületek | 15:00

Kjersti Annesdatter Skomsvold: Minél gyorsabban megyek, annál kisebb vagyokNemzeti Színház, Gobbi Hilda Stúdió | 17:00

Ybl túrabudapesti közterületek | 17:30

Gradus ad Publikum – “Trónkövetelők”Marczibányi Téri Művelődési Központ | 18:00

Bereményi Géza: Kincsem – ősbemutató – Thália Színház | 19:00

Trio MonteleoneÓbudai Társaskör | 19:00

SöndörgőZeneakadémia, Nagyterem | 19:30

Nicolas Altstaedt és Kelemen Barnabás koncertjeVigadó | 19:30

Andreas Scholl és Edin Karamazov koncertjeBudapest Music Center, Koncertterem | 19:30

“ALICE” – Körfutás két felvonásbanNemzeti Színház, Nagyszínpad | 20:00

 

Április 06.

Múlt és jelenbudapesti közterületek | 13:00

Rejtett kincsek nyomábanbudapesti közterületek | 16:00

Danyiil Harmsz: Az öregasszonyNemzeti Színház, Gobbi Hilda Stúdió | 17:00

Bereményi Géza: KincsemThália Színház | 19:00

Rameau: Polümnia ünnepei (Les Fêtes de Polymnie)Művészetek Palotája, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem | 19:30

Rimszkij-Korszakov ária- és dalestBudapest Music Center, Koncertterem | 19:30

ARC Ensemble TorontoZeneakadémia, Solti György-kamaraterem | 19:30

Mesterkoncert – Mozart-hangversenyKlebelsberg Kultúrkúria | 19:30

William Shakespeare: AHOGY TETSZIKNemzeti Színház, Nagyszínpad | 20:00

 

Bővebb információért látogassanak el a Budapesti Tavaszi Fesztivál honlapjára: http://btf.hu/btf2014/

 

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks